Olney A and A/B honor roll

A Honor Roll

Kindergarten: Kameron Betts, Emery Lawrence, Sofia Paredes, West Stephens, Mikey Vasquez, Isaiha Contreras, Adrian Manqueros, Jim Pennycuff, Wyatt Stephens, Kaitlynn Vega, Peyton Dougless, Chloe McPhie, Paxton Pittman, Audrey Stewart, Denalee Wales, Clayton Guthrie, Melissa Melchor, Patience Session, Carleigh Symank, Harper Watson, Oliver Hays, Jacob Morcom, Coy Shifflett and Cooper Tate.

1st-Grade: Jaxon Bedford, Laney Kimbro, Payten Oliver, Miles Branum, Keela King, Ella Richards, Emerald Edgington, Libby Lane, Clara Symank, Britney Flores, Markel Long, Raluca Vasiloiu, Leigha Hampton and Gabriella Musgrave.

2nd-Grade: Kendall Bailey, Dallas Hare, Odin Savard, Harper Creel, Oaklan Hopkins, Kyle Stewart, Josslyn Esquivel, Rylee Kirby, Harris Sullivan, Pedro Gonzalez, Haylee Muncy, Gannon Guy and Angelina Nichols.

3rd-Grade: William Caffey, Jackson Spurlock-Fenner, Fernanda Cardenas, Teagan Wells, Crayton Nash, Logan Norris and Levi Pagsuberon.

4th-Grade: Braelyn Casteel, Sophie Roach, Colby Johnson, Ava Stewart, Marlee Lane, Foster Sullivan and Emily Morcom.

5th-Grade: Katelynn Bailey, Jeffry Flores, Caden Lane, Cheyanne Burger, Adrian Gonzalez, Isaac Raihan, Eli Clayton, Jason Graham, Morgan Simmons, Sawyer Edgington, Cayson Hope, Nathaniel Elmore and Joseph King.

6th-Grade: Aidyn Bitner, Emilie Fuksa, Caleb Johnson and Seth Nash.

7th-Grade: Angel Alvarado, Gatlin Guy, Ellie Hinson and Lexi Paul.

8th-Grade: Cooper Lane, Jennifer Martinez and Richard Walp.

9th-Grade: Madeline Clayton, Sarah Green, Sarah Roach and Sarah Stroud.

10th-Grade: Kiara Allen, Jacqueline Hernandez and Jaden Jacoba.

11th-Grade: Gesleen Al-Twal, Arianna Esparza, Siddhi Joshi and Shelby Sanborn.

12th-Grade: Tyler Curnutte, Porter Elliott, Christian Fuksa and Parker Mayers.

A/B Honor Roll

Kindergarten: Rilynn Bailey, Lainey Hill, Ian Patterson, Brodie Dyer, Addyson King, Haygen Sefcik, Brealynn Grimes, Rocket Laurent, Janie Sykora, Lilly Harrison, Christopher McElroy, Daniel Vasquez, Santiago Hernandez, Kody Norman and Case Vincent.

1st-Grade: Zachary Baran, Caleb Fobbs, Kate Santibanez, Harrison Barnhardt, Kaylee Grimes, Bailey Spurlock, Camdon Cortinez, Samuel Ickert, Madison Spurlock, Evan Dixon, Calyn Johnson, Zeph Tejada, Braxton Dobbs, Mason Johnson and Acelyn Ward.

2nd-Grade: Kaylee Alvarez, Kasen Hart, Jenna Widner, Brylee Englishbee, Kaiten Hughes, Jimena Flores-Aldaba, Grace Jeske, Matthew Gay, Robert Ward, Eric German and Sunshine Wells.

3rd-Grade: Samantha Bean, Jacobi Esquivel, August Ickert, Maria Melchor, Alexzavier Vasquez, Reese Bennick, Natashia Eversole, Kynlee Lauderdale, Victoria Pint, Savanna Burger, Jacob Gallardo, Joseph Lopez, Natalie Simmons, Halee Craven, Shaine Grard, David McCarson, Alex Solano, Richard Elizondo, Collin Hope, Adrian Melchor and Emma Terrell.

4th-Grade: Benjamin Baran, Case Gray, Kiesly Mullins, Tristan Bishop, Avery B. Green, Mason Nichols, Tucker Cortinez, Addison Guerra, Sommer Snow, Blaize DeVries, Maddox Johnson, Jaylee Stout, Aubree Englishbee, Jaxxon Laurent, Conner Watson, James Garcia and Ryder Lisle.

5th-Grade: Allison Alvarado, Kenley Esparza, Lauren Pham, Peyton Bedford, Luke Lane, Sierra Snow, Catherine Bond, Maci McCarson, Kaitlyn Ward, Peyton Bullock, Lane Myrick, Jocelyn De Lira and Nicholas Palacios-Ramos.

6th-Grade: Kaela Contreras, Isaac Delgado, Zachary Estridge, Zeonna Garcia, Samantha Garibay, Xavier Kenngott, Joselyn Marquez, Joseph McGeehon, Ben Norris, Seph Pint, Hayden Robinson, Taylor Robinson, Natalie Rodriguez, Samantha Sanborn, Tori Shelton, Lily Thames, Leah Wadzeck and Leland Wimberly.

7th-Grade: Rodolfo Arce, Allie Barrington, Jaylee Carr, Brianna Galindo, Florivonne Hernandez, Jordan Jacoba, Mallory Jeske, Tyana Kinney, Colin Mason, Emilee Pennycuff, Lindsy Piedra, Kadence Rodgers, Caleb Thomison, Alexia Vega and Carmen Wilton.

8th-Grade: Aney Alvares, Hallie Cuba, Jonatan DeLira, Adelade Edgington, Peyton Elliott, Devin Esparza, Abby Guerra, Tucker Heard, Kirstyn Kirby, Taaron Scrogum, Tavon Scrogum, Justin Simmons, Skyler Skyles and Carter Turner.

9th-Grade: Kami Bednarz, Allyson Bowman, Cauy Burrows, Braden Castro, Tori Contreras, Cindy Delgado Rios, Zachary Dillon, Sydnee Dixon, Carlos Englishbee, Perla Gaspar, Brieanna Hagle, Malarie Hammond, Julia Lewis, Jose Olvera, Bryan Rodriguez Rosales, Emma Scott, Jesse Sosa-Martinez, Peter Spears-Jackson, Araceli Villanueva and Keirah Wilk.

10th-Grade: Will Bernhardt, Jeb Carpenter, Richard Dobbs, Ruby Garcia, Skylar Gibson, Brian Hernandez, Hector Hernandez, Carter Hinson, Ari Livingston, Fatima Marquez and Dillon Sandlin.

11th-Grade: Irune Aguirreazaldegui, Marco Arce, David Armenta, Virginia Ford, Madelyn Green, Ivan Herrera, Andrea Ortiz, Annie Reinke, Celeste Rodgers, Alisha Sefcik, Maria Sorribas and Supapit Sutthiboriban.

12th-Grade: Melanie Allen, Mattie Barrington, Ryan Clayton, Michael Declue, Koltyn Donnelly, Julio Flores, Michael Fugett, Robert Gibson, Emily Kellar, Michael Liming, Anahi Marquez, Luz Melchor, Jae Montgomery, Kiara Owen, Daniel Perez, Mason Spivey, Camryn Stone and Ara Winn.

The Olney Enterprise

213 E. Main St.
PO Box 577

Olney, Texas 76374


Phone: (940) 564-5558

Fax: (940) 564-3992